Užijte si léto v KONFITu s domácí zmrzlinou

13.6.2017

Léto už je v plném proudu se vším, co k tomu patří. Ale bylo by to to pravé léto bez kopečku zmrzliny? A co teprve s kopečkem domácí zmrzliny s vaší oblíbenou příchutí? Zkuste si letos připravit doma tu svoji. Nebo zajděte do KONFITu, my pro vás totiž domácí zmrzliny připravujeme z těch nejlepších surovin. Kterou příchuť máte nejraději?

Zmrzlina nebo sorbet?

Připravujeme pro vás domácí zmrzliny i sorbety hned v několika příchutích. Ochutnat u nás můžete třeba oblíbenou vanilkovou, čokoládovou, nugátovou, ale sezónně i chřestovou nebo rebarborovou zmrzlinu. Sorbety připravujeme třeba jahodové, melounové, ananasové a mandarinkové, ale i banánové, borůvkové a malinové.

Najdete u nás také exotičtější marakujový nebo hruškový, ale dokážeme připravit i sorbet z piva. Nejoblíbenější jsou pro cukrářku Markétu, která pro vás osvěžující dobrotu připravuje, ovocné sorbety. Jaký je ale rozdíl mezi klasickou domácí zmrzlinou a sorbetem? Zmrzlinu můžete připravovat s mlékem nebo smetanou, takže je krémovější než sorbet. Ten si lze představit jako dřeňovou zmrzlinu.

Fotografie Markéta se zmrzlinou
Cukrářka Markéta zmrzlinu miluje

Při přípravě klasické zmrzliny se čokoláda, čerstvý vanilkový lusk nebo pořádně rozvařené a rozmixované ovoce rozpustí nebo povaří ve smetaně. Poté přidáme co nejčerstvější žloutky, které vyšleháme s cukrem do bílé pěny.
KONFITu používáme vejce z naší farmy v Labutech. Zmrzlinu pak můžeme obohatit třeba brandy nebo likérem,“ popisuje Markéta.

Při výrobě sorbetů se mléčné výrobky nepoužívají. Základní ingrediencí je především čerstvé ovoce. Kouzlo domácí zmrzliny je v kvalitních a čerstvých surovinách, které si navíc můžete zkombinovat, jak jen budete chtít. 

Sorbetu předchází lahodné pyré

Je to tak, při přípravě výborného a osvěžujícího sorbetu budete začínat zpracováním ovoce, tedy přípravou ovocného pyré. A právě tady přichází řada na čerstvé ovoce, které dodá zmrzlině lahodnou ovocnou chuť. „U nás používáme pyré z vyzrálého ovoce, do kterého přidáváme pro zvýraznění chuti citronovou šťávu, případně trochu cukru,“ říká Markéta. Příprava pak ve výrobníku trvá přibližně asi 30 minut. To je stejné u zmrzliny i u sorbetu. 

Nejdůležitější je podle Markéty používat kvalitní suroviny a vyrábět zmrzlinu s láskou, jedině pak můžeme našim hostům servírovat to nejlepší. Přijďte na oběd nebo jen na kopeček zmrzliny, nebudete litovat.

Rezervovat stůl