Prosecco je ideálním přípitkem i doplňkem dezertu

2.6.2017

Představte si krásný letní den, kdy sedíte na zahrádce v KONFITu, jste po výtečném obědě a čekáte na sladkou tečku na závěr. Nikam nespěcháte, a tak si můžete vychutnat i sklenku výborného prosecca. Prostě ideální kombinace.

Tohle šumivé víno je totiž velmi oblíbené. „V případě prosecca jde o vyváženost kvality a ceny, proto je mezi lidmi tak oblíbené. Jde o velmi kvalitní víno za příznivou cenu,“ říká číšník Miloš Zavřel. Dodává, že je tento nápoj vhodným přípitkem, ale skvěle se hodí i jako doplněk k dezertům.

Suché prosecco bychom doporučili třeba k sorbetu. V Itálii ho dokonce někdy používají přímo při přípravě dezertů. Zalijí sorbet trochou lahodného prosecca a rozmixují. Takto připravená směs se podává ve skleničce a je ideálním letním osvěžením.

Fotografie - Prosecco
Šumivé víno jménem Prosecco

V našem vinném lístku najdete Prosecco di Valdobbiadene de Villa Sandi Extra dry s označením DOCG. To v podstatě znamená, že jeho kvalita je úředně ověřená. Víno s tímto označením může být vyrobeno jenom z hroznů z vytyčené oblasti mezi městy Valdobbiadene a Conegliano v severní Itálii. A přestože se obecně prosecco může v procesu výroby mísit s několika dalšími odrůdami, jako je například Chardonnay nebo Rulandské bílé a šedé, u toho s označením DOCG to neplatí. Aby víno mohlo mít právě toto označení, vinaři při jeho výrobě mohou využít pouze původní italské odrůdy Prosecco a Glera.

Ostatní prosecca mohou být vyrobena až z 15 % z jiných odrůd. To už záleží na konkrétním vinaři, jak chce chutě jednotlivých odrůd kombinovat.

Jak se prosecco vyrábí?

Kouzlem výroby tohoto šumivého vína je takzvané druhotné kvašení, které je specifické pro výrobu Prosecca. To se liší od způsobu výroby šampaňského, které zraje v lahvích. Prosecco se totiž nechává kvasit ve velkých nerezových tlakových tancích. Práci odvedou kvasinky, kterým se podle potřeby pomáhá přidáváním cukru.

Barva, šumivost a cukernatost

Stejně jako u tichého, tedy nešumivého vína, je i u prosecca důležitá jeho barva. Ta je ovlivněna dobou zrání příslušné odrůdy. Obecně lze říct, že prosecco s označením DOCG má tmavší zlatavou až jantarovou barvu.  Jednotlivé druhy se mohou lišit i svojí šumivostí. Jde o dvě varianty označované jako spumante a frizzante, přičemž frizzante je jemně šumivé víno a tvoří přibližně jen 5 % produkce.

Dalším kritériem je cukernatost neboli obsah zbytkového cukru. Vybrat si můžete mezi typy Brut, Extra Dry, Dry a Demi sec. Přičemž Brut je nejrozšířenějším typem a jde o suché víno s obsahem cukru nižším než 12 g/l. U Extra Dry varianty je to 12 až 17 g/l a u Dry 17 až 32 g/l. Demi sec má pak obsah zbytkového cukru v hodnotách 32 až 50 g/l.

Teplota při servírování je o trochu nižší než u bílého vína. Prosecco by mělo mít ideálně 6 stupňů. Tak už neváhejte a přijďte do KONFITu ochutnat vynikající šumivé víno ze severu Itálie. Kombinovat ho můžete také s nějakým lehkým jídlem, například s konfitovanými vepřovými oušky na listovém salátku.

Rezervovat stůl