Křupavé rohlíčky, dnes v KONFITu obzvláště vypečené

20.5.2017

Není nad to zakousnout se do křupavé a voňavé houstičky. My v KONFITu to dobře víme, a tak jsme se rozhodli pro vás každý den čerstvé a domácí pečivo připravovat. 

S láskou ho pro vás peče náš kuchař a specialista na studenou kuchyni Martin Kunc. „Na první pohled poznáte, že jde o domácí pečivo, protože každý kousek je jiný. Krásně voní a chutná tak, jak si vzpomínáte z dětství,“ popisuje Kunc, proč si pečení tolik oblíbil. Dodává, že dobré pečivo je základ. „Je to jeden z našich pilířů, na kterém v KONFITu stavíme naši domácí kuchyni.“

Na čerstvý chléb jedině do KONFITu

Každý den se díky Martinovi naše kuchyně rozvoní čerstvým chlebem. „Máme jeden osvědčený recept, který jen lehce obměňujeme tím, že přidáme buď kmín, ořechy, škvarky, semínka nebo další suroviny,“ prozrazuje Martin Kunc. Kromě toho si můžete v KONFITu pochutnat na výtečných dalamáncích, rohlících a oblíbených tyčinkách.

Hlídejte teplotu a dejte si na čas

Nejdůležitější je zvolit správnou mouku a mít čerstvé droždí. Nezbytnou ingrediencí je ale také dostatek času na celou výrobu. Ta zahrnuje nejen celou přípravu, vypracování a hnětení těsta, ale i tvarování a kynutí, zářezy a samotné pečení. „Na výsledku se velkou měrou podílí dodržování správné teploty surovin i okolí. Pro zrání a kynutí je ideální teplota 37 °C. V neposlední řadě je důležitá také vlhkost. Těsto nesmí na povrchu oschnout, proto je dobré ho přikrýt utěrkou nebo folií,“ radí Martin Kunc.

 

Fotografie pečivo
Čerstvé a obzvláště vypečené pečivo každý den

KONFITu myslíme i na ty, kdo jsou alergičtí na lepek, a tak připravujeme i pečivo ze speciální škrobové směsi. Ta se prostě smíchá s droždím a vodou a nechá se vykynout. Peče se pak přibližně hodinu. 

Vždycky není nutné připravovat těsto den dopředu. I v KONFITu pečeme žitnopšeničný chléb takzvaně „naráz“. „Všechny suroviny se dají dohromady a chléb je upečený za tři až čtyři hodiny,“ říká Martin. Přijďte ochutnat naše domácí pečivo, každý den obzvláště vypečené, stejně jako pro římského císaře.

Rezervovat stůl