Kuchař se musí neustále dívat dopředu, říká Vlastimil Prchal

12.5.2017

Dívat se dopředu a neustále vymýšlet něco nového. Tímhle pravidlem se řídí i náš zástupce šéfkuchaře Vlastimil Prchal. O tom, že se stane kuchařem snil už od dětství. „Rád jsem se motal v kuchyni a pomáhal babičce. Hodně jsem se také díval pod ruce tátovi. Už na základní škole jsem věděl, že se budu věnovat vaření,“ vzpomíná Prchal. 

Kuchařem podle něj ale nemůže být každý. „Obor je to moc pěkný, ale také tvrdý. Je potřeba mu věnovat spoustu času a lásky. Každý kuchař by si měl vyzkoušet práci v různých podmínkách a podnicích, aby se nezastavil na jednom místě,“ zdůrazňuje Prchal, že pro vaření musí mít člověk vášeň.

Zkušenosti dělají kuchaře

Fotografie Vlastimil Prchal
Zkušený kuchař Vlastimil Prchal

 

Než začal Vlastimil vařit v KONFITu, prošel si mnoha různými zkušenostmi. Připravoval jak českou, tak i zahraniční kuchyni. Z každé příležitosti, kterou mu život nachystal, se poučil a načerpal nové zkušenosti, které u nás nyní může uplatňovat při přípravě vynikajících pokrmů.

Důležitá je pro něj hlavně poctivost a čerstvost pokrmů, které připravuje. „Neustále sleduji trendy v gastronomii, ale inspiraci čerpám i ze starých osvědčených kuchařek,“ prozrazuje Vlastimil.

 

Všechny cesty vedou do KONFITu

Vedla sem i kariérní cesta Vlastimila. „Do KONFITu jsem se dostal po oslovení dlouholetého kamaráda a kolegy Roberta Smejkala a nemusel jsem se ani dlouho rozmýšlet. Restaurace je osobitá a má svoje kouzlo,“ vysvětluje, co ho k vaření v naší kuchyni přimělo. Česká kuchyně ho baví především v moderním pojetí a přesně takovou příležitost v KONFITu dostal.

Spolu s šéfkuchařem Pavlem, kterého jsme vám už dříve v našem článku představovali, se starají o to, aby šlo vše hladce a hlavně, aby byl každý zákazník spokojený. „Hlídáme nejen výrobu, ale i suroviny. Každý den je pak trochu jiný. Nejdůležitější je mít přehled o tom, co je třeba nachystat a uvařit, abychom byli schopni v co nejkratším čase uvařit jídla v perfektní kvalitě,“ popisuje Vlastimil.

A čím pohostit kuchaře?

Myslíte, že mají i kuchaři své oblíbené pokrmy? Mají! Vlastimila k jeho radosti nejlépe pohostíte krémovým risottem. Rád ho totiž nejen připravuje, ale také jí. Z menu v KONFITu by si ale nejraději objednal Tafelspitz, na ten prostě nedá dopustit. A jestli vás zajímá, zda profesionální kuchaři vaří i doma. Nemůžeme mluvit za všechny, ale o Vlastimilovi víme, že se k plotně rád postaví i doma. Tak neváhejte, rezervujte si u nás stůl a přijďte si jeho kuchařské zkušenosti ověřit.

Rezervovat stůl