Jak připravujeme v KONFITu tu nejlepší rybí polévku?

5.5.2017

Receptů na rybí polévku je spousta. Liší se postupem i ingrediencemi. Dnes odhalíme tajemství našich kuchařů v KONFITu. Jste zvědaví, jak připravujeme rybí polévku my? U nás hostům nabízíme variantu s rajčaty a kořenovou zeleninou. Jedna kvalitní surovina doplňuje druhou a vzniká tak polévka, na kterou jen tak nezapomenete. 

Z čeho polévku připravujeme?

Hned z několika druhů ryb. Najdete v ní mořského vlka, tuňáka, lososa a mečouna. U toho výčet chutných ryb ale nekončí, protože v naší polévce má své nepostradatelné místo i tmavá treska. Kvalitní olivový olej je základ. Dále potřebují naši kuchaři kořenovou zeleninu a řapíkatý celer. Speciální surovinou jsou pak rajčátka. Používáme cherry i drcená rajčata, takzvanou rajčatovou polpu. Aby byla polévka dokonalá, přidáváme ještě česnek, tymián, sůl a čerstvě namletý pepř. Chybět nesmí ani bílé víno. 

Jak polévku připravujeme?

Jestli se vám sbíhají sliny už teď, klidně si dejte od čtení pauzu a rovnou si v KONFITu rezervujte stůl, chutná várka rybí polévky už na vás čeká. 

Fotografie rybí polévka
Rybí polévka s rajčaty

Postup přípravy je následující. Základem je silný vývar. Z vybraných druhů ryb se tedy nejprve připraví vývar, ten dochutíme solí a mletým pepřem. Když jsou ryby už uvařené, vyjmeme je z hrnce a necháme vychladnout. Poté je rozebereme na různě velké kousky. Vývar přecedíme přes plátýnko a připravíme ho tak na zalití zeleninového základu. 

Nastrouhanou kořenovou zeleninu spolu s na plátky nakrájeným řapíkatým celerem a česnekem nejprve na pozvolna rozehřátém olivovém oleji orestujeme. Teď přichází na řadu znovu rybí vývar. Voňavý základ v hrnci jím zalijeme a přidáme bílé víno, drcená rajčata a všechno necháme provařit. Dochucujeme solí, pepřem a tymiánem. 

Takto připravený základ se musí pořádně provařit, teprve pak se do něj mohou vrátit připravené kousky ryb. Přidáme cherry rajčata rozkrájená na půlky a zase necháme polévku provařit. Dochutíme a podáváme. Třeba právě Vám!

Rezervovat stůl