Jak si vychutnat teplé dny? Jedině s rybou a vínem!

28.4.2017

Se změnou ročního období, a obecně příchodem teplého počasí, se také mění chuťové preference každého milovníka jídla. V teplých dnech jsou výbornou volbou lehčí pokrmy, mezi které bezpochyby patří ryby. Což by vám jistě potvrdil každý Ital, Řek nebo Španěl, jejichž kuchyně je pokrmů z ryb plná. Proto se v tomto článku podíváme na ty druhy ryb, které u nás v KONFITu můžete ochutnat, a které se výborně snoubí s našimi bílými víny.

Losos

Fotografie masa lososa
Růžovo-oranžové maso lososa je vyhledávanou pochoutkou

Lososí růžovo-oranžové maso je považováno za jedno z nejchutnějších a nejzdravějších mas vůbec. Říká se také, že je doslova oázou látek prospěšných pro lidské tělo. Především díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin omega 3, jejichž nedostatek může mít za následek deprese nebo poruchy soustředění. Maso lososa je jemné, pevné a neobsahuje žádné malé kosti. V ocasové části ryby se dokonce žádné kosti nenachází.

V KONFITu ochutnáte: Pečený steak z lososa s bramborovými nočky, zeleninou julienne a jemnou koprovou omáčkou.

Candát

Maso tohoto sladkovodního dravce ocení i ti, kteří obecně nemají ryby v oblibě kvůli jejich specifické vůni. Typické rybí aroma totiž vzniká v tukových rezervách ryb umístěných na hřbetu a břiše. Jenže candát coby svižná dravá ryba je neustále v pohybu, tudíž se mu tuk na těchto místech neukládá, ale je rovnoměrně rozložený po celé jeho těle. Díky tomu je candátí maso jemné a vláčné, a díky své struktuře je pro lidské tělo dobře využitelné a snadno stravitelné. A nejenže výborně chutná, je také nutričně velmi bohaté díky vysokému obsahu bílkovin.

V KONFITu ochutnáte: Pečený steak z candáta s gratinovaným bramborem, zeleným chřestem a estragonovým veloute.

Mořský vlk

Pokud patříte mezi milovníky ryb, maso mořského vlka si rozhodně zamilujete. Jde totiž o jednu z nejlépe chutnajících mořských ryb vůbec. Jeho maso má pevnou strukturu, je krásně bílé, jemné a téměř neobsahuje kosti. Nejchutnější je mořský vlk s váhou okolo jednoho kilogramu. Tato ryba je pak nejvíce rozšířena v mořích a oceánech od jižního pobřeží Norska až po Senegal.

V KONFITu ochutnáte: Grilovaná filátka z mořského vlka s opečeným brambůrkem a grilovanou zeleninou.

Stavte se tedy k nám ochutnat některou z těchto ryb, a nechte si našim sommeliérem Borisem Chaloupkou doporučit to nejlépe snoubitelné víno. Díky tomu si dokonale vychutnáte i ty nejteplejší dny. Rezervujte si svůj stůl hned teď!

Rezervovat stůl