Po medvědím česneku se můžete začít těšit na chřestové menu!

22.4.2017

Jaro v celé své kráse dorazilo do Brna. Ulice jsou pokryté růžovým a bílým kvítím z právě vykvetlých stromů. Lidé zase začínají trávit čas v parcích, kde jim procházky a posedávání na lavičkách zpříjemňuje štěbetání ptáků, kteří se po dlouhé zimě vrátili do České republiky. Vedle stromů rozkvétají také květiny, keře a v neposlední řadě bylinky, kterým budeme postupně věnovat celé menu. Čtěte dále a dozvíte se, jaké byliny máme na mysli!

Medvědí česnek

Medvědí česnek je nejčastěji k nalezení ve vlhčích a stinnějších místech, kde se nachází v bohatých porostech. Pokud si vyjdete do listnatých a lužních lesů, kde se nachází potoky, zpravidla jej tam naleznete. Stejně tak na úpatí svahů. Je zajímavé, že tato výtečně chutnající bylina, které jsme před časem věnovali celé menu, bývá také pěstována jako okrasná rostlina v parcích a zahradách.

Chřest

Fotografie svazek čerstvého chřestu
Svazek čerstvého chřestu

Jelikož jsme si moc oblíbili stylizovat naše menu do jarních bylinek, rozhodli jsme se pro vás v KONFITu připravit také chřestové menu, na které se můžete pomalu začít těšit. Na chřestu je totiž krásné, že nejenže výborně chutná, ale má také velmi pozitivní vliv na lidský organismus. Obsahuje spoustu vitamínů a vlákniny. Zároveň v něm není mnoho cukru, tudíž se hodí i do dietního jídelníčku pro ty, kteří se zjara rozhodli po zimě hubnout do plavek. Vedle toho upravuje hladinu cukru v krvi, zlepšuje metabolismus, podporuje funkci ledvin a v neposlední řadě podporuje plodnost a působí jako afrodisiakum.

Jak jsme psali výše, je jaro, vše rozkvétá a lidé také začínají čím dál více času trávit v zahrádkách různých podniků. Rezervujte si stůl KONFITu v na jarní slunečný den a ochutnejte nějakou dobrotu obohacenou o jarní bylinku. A když pěkně nebude, stavte se i tak, v naší restauraci se budete cítit vždy dobře.

Rezervovat stůl