„Nic se nevyrovná tomu, co si člověk uvaří sám,“ aneb kdo je Martin Kunc

24.3.2017

Rádi bychom vám představili dalšího člena našeho týmu, který nepostradatelně přikládá své šikovné ruce k tomu, abyste z KONFITu vždy odcházeli maximálně spokojení. Váš dobrý pocit z toho, že jste si čas u nás strávený užili na maximum, je důležitý také pro Martina Kunce, doslova renesančního kuchaře, který má v naší restauraci na starosti nejen studenou kuchyni.

Fotografie renesančního kuchaře Martina Kunce
Renesanční kuchař Martin Kunc

„Vaření jako takové jsem měl rád už od dětství,“ začíná Martin, který se kuchařem vyučil v brněnském hotelu Voroněž. „Ale v průběhu své kariéry jsem využil všeho, co mi osud přihrál do cesty. Provozoval jsem rychlé občerstvení a restauraci. Byl jsem provozní ve vinárně U Královny Elišky,“ vypráví Martin, který předtím, než se profesně usadil v KONFITu, osm let pracoval jako šéfkuchař v brněnském Hotelu Royal Ricc.

Martin se díky svým zkušenostem z širokého spektra kulinářských odvětví stal skutečně všestranným, renesančním kuchařem. „Baví mě uzenářství, pekařina i cukrařina. Mou vášní je hledat staré receptury a vyrábět podle nich uzeniny, sladké i slané pečivo, a další lahůdky,“ líčí Martin. „A co mě k tomu přivedlo? Když máte chuť na telecí párek s chlebem a hořčicí, můžete si pro něj zajít do krámu, nebo si jej vyrobit sami včetně chleba i hořčice. A když člověk zjistí, že výrobky z krámu se nemůžou srovnávat s tím, co sám vytvoří, už nechce nic jiného,“ směje se.

Bez Martina a šéfkuchaře Pavla Rohošky by kuchyně KONFITu byla jen stěží taková, jakou ji znáte. „S Pavlem máme hodně podobný pohled na to, jak by naše jídla měla chutnat. Spolupracujeme například při tvorbě nových menu a při kalkulacích,“ popisuje souhru našich kuchařských mágů Martin, jehož běžný den v KONFITu je pokaždé jiný.

„Můj den začíná zaděláním na chleba a pokračuje pečením velice oblíbených slaných tyčinek. Často také zatápím v udírně a udím maso, klobásy nebo také nasoleného lososa,“ vypráví Martin. „Jestliže přijede řezník, mým úkolem je také výroba šunky a dalších uzenářských výrobků, jako jsou paštiky, klobásy a salámy.“ Ale to není všechno, Martin u nás taky peče bábovky a štrůdly. Celkově je podle něj na studené kuchyni nejdůležitější čerstvost surovin, maximální hygiena a správné dodržování technologických postupů.

Přijďte se tedy o Martinově kulinářském umění přesvědčit sami, a rezervujte si u nás v KONFITu svůj stůl hned teď!

Rezervovat stůl