Různé druhy masa a ty nejlepší dezerty. Také to je rakousko-uherská kuchyně

17.3.2017

Fotografie vídeňského řízku s bramborovým pyré
Vídeňský řízek s bramborovým pyré

V restauraci KONFIT se věnujeme především staročeské a rakousko-uherské kuchyni. Zbožňujeme pocit, že můžeme kráčet ve šlépějích těch nejlepších kuchařů 20. století, kteří vařili nejen císaři Františku Josefu I. Právě rakousko-uherská kuchyně také vyžaduje obrovské kulinářské umění, které jde ruku v ruce s prvotřídními surovinami, aby výsledek byl vždy špičkový. Ale co je společným jmenovatelem prvorepublikové a rakousko-uherské kuchyně? Čím je typická? Čtěte dál a vše se dozvíte!

Rakousko-uherská kuchyně bývá často spojována pouze s hlavním městem Rakouska, Vídní. To ale není zcela přesné. Samozřejmě nelze Vídni odebrat její stěžejní vliv na tvář a směřování této kuchyně. Za zmínku stojí celosvětově známý vídeňský telecí řízek nebo Tafelspitz, o kterých jsme psali už dříve. Avšak kuchyně první republiky byla také typická prolínáním různých přístupů a kuchyní sousedních států. Kulinářské postupy i samotné recepty se postupně různě ovlivňovaly a následně začleňovaly do konceptu, který dnes nazýváme rakousko-uherskou kuchyní.

Fotografie Tafelspitzu
Tafelspitz

Charakteristickým prvkem rakousko-uherské kuchyně je maso – kuchaři i hospodyňky uměli výtečně zpracovat telecí, hovězí, vepřové, kuřecí, krocana i husu. Není náhoda, že vše z tohoto výčtu jste už měli možnost ochutnat na vlastní chuťové pohárky v naší restauraci. A když jsme u mas, nemůžeme nezmínit i nejrůznější druhy klobás a párků. Frankfurtská klobása, debrecínka nebo tradiční rakousko-uherská slanina zvaná špek jsou všechny dědictvím doby vlády císaře Franze Josefa I. a jeho příbuzných.

Tato výtečná kuchyně ale nestojí pouze na mase a různých druzích uzenin. Svět zná Rakousko-Uhersko, a Vídeň obzvlášť, také jako místo delikátních dortů, koláčů, bonbónů, čokolád i buchet. Nutno zmínit, že některé z dezertů jsou dodnes oblíbené a často připravované téměř po celém světě. Však, kdo by si nezamiloval klasický Sacherův dort, linecký koláč, palačinky, jablečný štrůdl nebo různé druhy bábovek.

A protože se v KONFITu rádi obracíme právě také k rakousko-uherské kuchyni, přijďte k nám ochutnat všechny její varianty. Stačí jen kliknout a zarezervovat si stůl! 

Rezervovat stůl