Připravte své chuťové buňky na zabijačkové pochoutky v KONFITu

10.3.2017

Fotografie jitrnic
Poctivé jitrnice v KONFITu

Všichni naši návštěvníci dobře ví, že v KONFITu se snoubí láska k tradicím, nejlepší suroviny a zkušenostmi vybroušené kuchařské a sommeliérské umění té nejvyšší úrovně. A jelikož naše tradice skutečně milujeme, připravili jsme pro vás zabijačkové vepřové hody. Zabíjačky jsou součástí naší kultury od nepaměti a pokrmy z nich jsou oblíbené napříč celou republikou. Proto si u nás již od pondělí můžete místo klasického týdenního menu pochutnat na speciální nabídce zabíjačkových pochoutek. Na co se tedy můžete těšit?

Jelita

Co by to bylo za pravou českou zabijačku bez jelit? V KONFITu tedy samozřejmě nebudou chybět! Jelita se vyrábí z vepřového masa a krve, a to přímo během zabijačky. Do směsi se přidávají také kroupy nebo drobné kousky pečiva. Jelita, stejně jako například jitrnice, slouží ke zpracování méně hodnotných částí prasete. Zpravidla se jelita plní masem z hlavy, bůčkem, plícemi i tučným vývarem vybraným z hladiny zabijačkové polévky.

Jitrnice

Co je lepší – jitrnice nebo jelito? Odvěká otázka, která je součástí každé vesnické zabijačky. U nás se nemusíte rozhodovat a můžete ochutnat oboje. Jitrnice se plní prejtem, což je nakrájené měkké maso smíchané s namletým tvrdším masem s kůžičkami. Směs se následně smíchá s česnekem, solí, pepřem, majoránkou a zalije se zabijačkovým vývarem z masa. Následná směs se důkladně promíchá a výsledek se plní do vyčištěných střívek.

Zabijačkový guláš

O zabijačkovém guláši se mezi řezníky říká, že prý je ten nejlepší vůbec. Shoda také panuje v pravidlu, že pokrájená játra se k ostatnímu masu přidávají, až když je z poloviny hotové. Proto se guláš solí až nakonec, jinak by játra ztvrdla. Ale tím se názory začínají rozcházet. Jedni řezníci se domnívají, že se paprika přidávat má, jiní zase že nikoliv. Ať je to tak, či onak, u nás si na něm rozhodně pochutnáte.

Mozeček

První jídlo, které na zabijačce ochutnáte, je mozeček s cibulí. Mozečku je zpravidla omezené množství, proto se často podle příslušného počtu pracantů mozeček nastavuje vejci, aby se tato pochoutka dostala na každého. Mozeček jako takový se vyrábí z prasečího mozečku, vejcí, cibule, sádla a má velmi specifickou chuť, která se slovy těžko popisuje. Proto raději přijďte do KONFITu a ochutnejte jej na vlastní chuťové buňky. Určitě nebudete litovat!

Podívejte se na kompletní menu našich vepřových hodů, garantujeme vám, že se vám ihned začnou sbíhat sliny. Proto si svůj stůl raději rezervujte hned teď.

Rezervovat stůl