KONFIT nabízí tři jídla, která jsou lahodnější, než byste řekli

8.1.2017

Pojďme se společně podívat na možná trochu netradiční pokrmy z našeho menu. Objevme společně jídla, o kterých byste si dokonce mohli říct, že by vám nechutnaly. Filosofií naší restaurace jsou tradiční pokrmy zhotovené připravené jen z těch nejkvalitnějších surovin. Proto se u nás nemusíte bát zkusit něco, co jste doposud neokusili. Pokud tedy toužíte objevit něco neobvyklého, chcete okusit netradiční spojení surovin a chutí, restaurace KONFIT je správnou odpovědí.  Jaká jídla máme na mysli? Pojďme se společně podívat.

Květákové cappuccino

Fotografie květáku, základní suroviny do květákového cappuccina
Květák – základní surovina květákového cappuccina

Cappuccino není jen nemletá káva a našlehané mléko s úhlednými ornamenty z rukou zkušeného baristy. Proč je tedy tento pokrm nazvaný cappuccino, když se v něm žádná káva nenachází. Odpověď se skrývá v kuchařském postupu, kdy se květák vaří v mléku. Po uvaření se vše rozmixuje a výsledkem je nadpozemsky jemný krém podávaný v hrnečku od cappuccina. Pěna vzniklá během vaření a šlehání se používá na ozdobu.

Konfitované kachní jazýčky

Kachní jazýčky jsou mnohem větší gurmánský zážitek, než by se mohlo na první pohled zdát. Tato část kachny je specifická svou neobvykle hustou vnitřní texturou masa. Kachní jazýčky jsou typické zejména pro asijskou kuchyni, která je známá právě snahou o zpracování celého zvířete. Jazýčky je možné péct, smažit i vařit v polévce. My je konfitujeme a podáváme právě s výše zmíněným květákovým cappuccinem a celerovým chipsem. Po konfitování jsou jazýčky křehké na povrchu, ale zároveň se jejich krémová vnitřní struktura rozpouští na jazyku. Kdo rád zkouší nové chutě a pokrmy, s touto gurmánskou pochutinou určitě nešlápne vedle.

Zadělávané telecí dršťky

Moudré pořekadlo říká: „Nesuď knihu podle obalu.“ My v KONFITu říkáme: „Nesuď jídlo podle názvu.“ Název dršťky v člověku pravděpodobně neevokuje něco honosného jako například foie gras, o kterých jsme psali dříve. Ono je to zčásti pochopitelné, když jsou dršťky vyráběné z předvařených předžaludků skotu, které se po porážce vyprázdní a několikrát čistí. Tím se ale nenechte odradit. Ochudili byste se totiž o skutečně výborné jídlo. U nás je můžete ochutnat v podobě jemně pikantních zadělávaných telecích dršťek s rajčaty a domácí klobáskou. Čeká vás spojení tradičního pokrmu s moderní kuchyní.

Přijďte si k nám tedy pochutnat na něčem neobvyklém a rozšiřte své chuťové obzory. Rezervujte si svůj stůl raději hned.

Rezervovat stůl