Proč milujeme foie gras a vy byste měli také

18.12.2016

Dnes se společně podíváme na pochoutku, kterou najdete i v našem menu. V KONFITu máte nyní unikátní příležitost okusit foie gras. Správná výslovnost je „foa grá“, a pokud jste o tomto pokrmu ještě neslyšeli, tak tento článek je právě pro vás. Pokud jste už ale tu čest měli, rozhodně také čtěte dále. Navnadíte chuťové pohárky a možná si uvědomíte, jak dlouho jste se touto dobrotou nepotěšili. Ale pěkně popořadě, co to tedy je foie gras?

Fotografie husí foie gras
Husí foie gras

Foie gras je populární a velmi oblíbená delikatesa z francouzské kuchyně. V doslovném překladu znamená „tučná játra“ a nejčastěji se vyrábí z jater vodního ptactva, jako jsou husy a kachny. V KONFITu nabízíme ty husí. Možná si říkáte, jak mohou být ztučněná játra kulinářským zázrakem, ale nenechte se zmást. Jedná se o delikatesu takového rozměru, že v některých zemích je dokonce považovaná za národní kulturní památku a má i státy chráněný způsob konzumace a výroby.

Foie gras? Játra jako Brno

Játra se ztučňují tak, že se ptákům několikrát denně do žaludku zavádí předvařená kukuřice, jejíž množství je vyšší než potřebná nutriční dávka pro konkrétní druh opeřence. To vede k tomu, že játra postupně mohutní a jejich tkáň pod množstvím bohaté stravy začíná obsahovat tuk. Chuť jater je díky tomuto procesu mnohem bohatší oproti klasickým játrům hus nebo kachen.

Čím jsou tedy tak specifická? „Tučná játra“ vodního ptactva se velmi liší od těch obyčejných, které mají opeřenci při běžném fungování. Prvním rozdílem je jejich hmotnost, která dosahuje až úctyhodného 1 kilogramu, jsou to játra jako Brno! Další odlišností je i jejich barva. Běžná husí játra mají růžovo-bledou barvu, foie gras jsou ale krémově bílá díky vysoké koncentraci tuku, jež se v nich nachází. S tím se pojí i jejich rozdílná vnitřní konzistence, která je po ztučnění krémovitě máslová.

„Tučná játra“ se dají upravovat hned v několika variantách. Lze je připravit ve studených variacích a samozřejmě i v těch tepelně upravených. Můžeme je smažit, péct, vložit do vodní lázně, či z nich udělat paštiku. My v KONFITu husí játra foie gras grilujeme a podáváme na listovém salátku s jablky. Takto upravenou lahůdku lahůdek okusíte jenom v naší restauraci, tak neváhejte a rezervujte si svůj stůl raději hned!

Rezervovat stůl