Nechte se uchvátit čokoládovým magma z Lava Cake

10.12.2016

Blíží se svátky vánoční. Čas, který lidé tráví se svými rodinami a přáteli. Chvíle splněných přání, ale také příležitost napéct nejrůznější druhy cukroví a vychutnat si je u pohádek. My se na toto období těšíme, a proto vám v dnešním příspěvku ukážeme něco trochu jiného, než na co jste byli doposud zvyklí. Místo nejrůznějších masitých pochoutek dnes naladíme ty jazykové pohárky, které si potrpí na sladké. Hovoříme o dezertu zvaném Lava Cake, který můžete ochutnat právě v naší restauraci.

Lava Cake s mandarinkovým konfitem, vanilkovou zmrzlinou a čokoládovou hlínou.

Na tento moučník jsme obzvláště pyšní, díky své výjimečné chuti totiž dosáhl světového věhlasu. Pokud byste si měli pod pojmem „král moučníků“ něco představit, s klidem by to mohl být právě tento dortík s křupavými okraji a tekutým čokoládovým vnitřkem. Těšit se můžete na čokoládovou bábovičku, do které když zakrojíte lžičkou, vyteče z ní lahodné čokoládové magma, které pak společně jíte s nadýchanou formou, v níž bylo ukryté.

Počátek Lava Cake se váže k roku 1987 a pojí se s ním v podstatě menší chybička někdejšího šéfkuchaře a vlastníka podniku JoJo, Jeana-Georges Vongerichtena. Ten dělal piškotový čokoládový dort, jehož recept dostal od své matky, ale vytáhl jej z trouby příliš brzy. Po chvíli ale zjistil, že výsledkem není nedopečený a nepovedený dort, nýbrž skvělá delikatesa s tekutým čokoládovým vnitřkem. Ihned tedy tuto novou lahůdku začal servírovat doplněnou o vanilkovou zmrzlinu. Nicméně, existuje ještě jedna domněnka, kterou prosazuje francouzský šéfkuchař Jacques Torres (přezdívaný také jako Pan Čokoláda a prominentní člen Mezinárodního kulinářského institutu), který se domnívá, že ten samý recept byl ve Francii už od roku 1986.

Ať to bylo tak, či onak, jedno je jisté – tento moučník ocení každý mlsný jazýček. A tím každý myslíme doopravdy každého, protože Lava Cake je také typický tím, že neobsahuje mouku, tudíž si ho mohou dopřát i lidé, kteří ji například ze zdravotních důvodů nemohou jíst. A když jej navíc u nás v KONFITu doplníme o mandarinkový konfit, vanilkovou zmrzlinu a posypeme čokoládovou hlínou, spustí se ve vašich ústech skutečná symfonie těch nejsladších chutí. Přijďte se přesvědčit…

 

Rezervovat stůl