Šéfkuchař Pavel Rohoška: V gastronomii jde vždy o plnou restauraci spokojených hostů

27.11.2016

Rádi bychom vám představili skutečně výjimečného člověka. Jmenuje se Pavel Rohoška a je tím nejdůležitějším  člověkem v  naší kuchyni. Jako šéfkuchař dohlíží na veškeré gastronomické zázraky, které můžete v KONFITu ochutnat. A je to skutečně muž na pravém místě, jehož profesním snem i cílem bylo vždy jediné: mít plnou restauraci spokojených hostů.  O to jde v gastronomii vždy ze všeho nejvíc a Pavel je toho jasným důkazem.

Šéfkuchař Pavel Rohoška, Foto: Zbyněk Potrusil
Šéfkuchař Pavel Rohoška, Foto: Zbyněk Potrusil

„Moje cesta k vaření nebyla v podstatě nijak složitá. Přilákala mě zkrátka láska k jídlu,“ říká s oblibou Pavel. Ale je důležité zmínit, že za jeho prvními kuchařskými zkušenostmi stála jeho babička, které už jako malý kluk pomáhal v kuchyni při předvánočním pečení cukroví. Z babiččiny kuchyně se Pavel postupně provařil až do nejrůznějších kuchyní po celém světě, kde nasbíral cenné zkušenosti, které využívá i při vaření v KONFITu.

Jak Pavel sám říká: „Zahraniční zkušenost byla ohromná škola. Poznal jsem díky tomu nové trendy, suroviny a kuchyně, se kterými jsem se doposud nesetkal.“ Například zkušenosti s italskou kuchyní mu ukázaly, jak jsou důležité kvalitní a čerstvé suroviny, kterými se může pyšnit i jeho současné kuchařské útočiště, restaurace KONFIT. Po letech strávených v Německu, v Karlových Varech nebo v jihokorejském Soulu, kde vařil coby člen českého reprezentačního kuchařského týmu, se rád usadil v Brně.

Přes všechny nejrůznější zkušenosti mělo Pavlovo kuchařské srdce vždy nejblíže k tomu, co může vařit právě teď v KONFITu, tedy klasická česká jídla. „Žijeme přece na Moravě a lokální jídla sem bezesporu patří,“ vysvětluje. Práci v naší restauraci považuje za svůj dosavadní největší úspěch, protože může dělat něco, co ho skutečně baví. A my věříme, že to je na našich jídlech znát. Po zahraničí se mu nestýská. „Každá kuchyně, která se vaří od srdce, je zábavná,“ říká s úsměvem.

Inspiraci při tvorbě našeho stálého i týdenního menu bere především ze starých kuchařek a vlastních zkušeností. K osvědčeným chutím a tradičním receptům přimíchá ještě špetku své fantazie, a vždy tak vzniknou unikátní pokrmy. Jedinečnost je totiž právě tím, čím se KONFIT odlišuje v rámci konkurence v Brně. Nejen, že kvalitních podniků stále přibývá, ale také hosté jsou mnohem vzdělanější v gastronomii, hledají kvalitní suroviny a ocení profesionální přístup k vaření, což v KONFITu právě i díky Pavlově práci najdou.

Sám si nejvíc pochutná na jídlech „z jednoho hrnce“, protože právě tak se chutě jednotlivých surovin dokáží dokonale prolnout. Přijďte se nechat okouzlit Pavlovým kulinářským uměním k nám do KONFITu.

Rezervovat stůl