Sedm věcí, které hledat na láhvi od vína

13.11.2016

Již staří Egypťané před staletími označovali keramické amfory podle toho, jaká vína do nich nalili. Archeologové našli takové, které na sobě nesly údaje o ročníku, sklizni, kvalitě i původu. Od té doby vinaři sklidili tuny hroznů ze svých vinic a postupem času se ustálily i informace, které musí každá etiketa obsahovat.

Dnes tedy na lahvích najdete zejména legislativní požadavky, popis vůní a chutí, které musí zaujmout, a také informace pro skutečné milovníky vína. Jaké to tedy jsou?

Široká paleta vín
         Široká paleta vín

Jméno výrobce
Tedy údaj, který říká, kdo dané víno vyrobil. Obvykle ho najdete rovnou na etiketě v podobě loga, nachází se také na horním obalu korku, a někdy také přímo na korku. Také je samozřejmě uvedeno na zadní straně, obvykle také s kontaktními údaji (adresa, webové stránky). Například naše Rulandské šedé na sobě hrdě nese název Vinařství Bílkovi.

Původ hroznů
Původ hroznů nám sděluje, odkud pochází plody vinné révy, ze kterých bylo dané víno následně vyrobeno. Například Vinařství Veverka, z jehož nabídky u nás můžete ochutnat třeba Tramín červený, má vinice v Čejkovicích.

Označení odrůdy
Před třemi tisíci lety byla réva vinná volně rostoucí plodinou. Dnes se pěstuje na vinicích, kde je o její růst správně pečování, aby plodila zdravé a plné hrozny. Během let vznikaly další a další odrůdy, ať už samovolným křížením nebo cíleným šlechtěním. V KONFITu můžete ochutnat odrůdy jako Neuburgské, Sauvignon či Ryzlink vlašský.

Barva vína
Barva vína je tím prvním, čím vás víno oslovuje. Nejen, že barvu většinou vidíte přes láhev, výrobci ji uvádí také na etiketu. Proto se i v textu dozvíte, jestli právě držíte bílé, červené nebo růžové. V KONFITu vám můžeme nabídnout celou paletu těchto barev například od vinařství FABIG z Hustopečí nebo z Vinařství Dva Duby z Dolních Kounic.

Obsah cukru
Obsah zbytkového cukru říká, kolik gramů cukru je obsaženo v jednom litru vína. Právě tento údaj je rozhodující pro rozdělení vín do kategorií suchá, polosuchá, polosladká a sladká. Ne všichni vinaři tuto analytiku na svých etiketách uvádějí, když už ji tam ale najdete, je to pro vás to správné vodítko k určení toho, jak sladké dané víno bude. Nezapomínejte ale také na hodnotu obsažených kyselin, které výslednou sladkost také ovlivňují.

Obsah lahve
Obvyklý obsah, se kterým se většinou setkáváme v našich obchodech a restauracích, je 0,7 litru. Nicméně kvalitní zahraniční vína najdete také v lahvích o obsahu 1 litr. Speciální přívlastková vína, jako je například ledové nebo slámové víno, bývají většinou v lahvích o obsahu 0,2 až 0,375 litru.

Obsah alkoholu
Obsah alkoholu říká o víně víc, než by se mohlo zdát. Větší obsah alkoholu totiž znamená vyšší cukernatost a tedy i vyšší kvalitu nebo větší plnost. Mohou být lisovaná ze zralejších hroznů a více chutnat po ovoci.

Cukernatost moštu
Jedním z ukazatelů kvality vína je také cukernatost moštu. V České republice se používá normalizovaný moštoměr a udává, kolik kilogramů cukru je ve 100 litrech hroznové šťávy. Na základě tohoto údaje se vína dělí na stolní, zemská, jakostní a přívlastková, která se ještě dále dělí například na výběr z hroznů nebo výběr z bobulí. O těch si ale napíšeme v dalším samostatném článku, na který se můžete brzy těšit.

Mezitím přijďte ochutnat víno k nám do KONFITu a nechte se unést širokou paletou chutí ukrývajících se v každé lahvi.

Rezervovat stůl