Ochutnejte v KONFITu pravý Tafelspitz, který miloval i Franz Josef I.

6.11.2016

V KONFITu kombinujeme kvalitní suroviny s vysokým kulinářským umění a úctou k tradicím. Rádi se přitom zaměřujeme na unikátní recepty z historie. Proto u nás můžete ochutnat mimo jiné také Tafelspitz, národní pochoutku současného Rakouska a tradiční pokrm Rakouska-Uherska, který miloval i císař František Josef I.

Pokrm, který miloval i Franz Josef I.
Pokrm, který miloval i Franz Josef I.

A co vlastně tento tradiční a velmi chutný pokrm je? Jde o skvěle vyváženou kombinaci do křehka uvařeného hovězího masa, silného hovězího vývaru a zeleniny. Jednotlivé chutě těchto surovin se spolu při vaření vzájemně prostoupí a výsledkem je exploze chutí ve vašich ústech při každém soustu. A když toto navíc doplníme naší přílohou ve složení blanšírovaného špenátu s restovanými bramborami a jablečným křenem, máme před sebou lahůdku pro skutečné labužníky.

Tafelspitz se připravuje výhradně z takzvané květové špičky. Tento specifický kus masa ze zadního hovězího obsahuje asi půlcentimetrovou vrstvu tuku, která se před vařením neodstraňuje, protože právě díky tomu je maso krásně vláčně a vývar opravdu hutný. A najdou se i tací, kteří mají právě tuto část na jídle nejraději.

Historie tohoto jídla sahá až do roku 1618 a jeho původ je spojen s vídeňskou restaurací U Černého velblouda (Zum Schwarzen Kameel). Právě tato nejstarší restaurace měšťanského typu na světě, která stále funguje, se stala útočištěm všech gurmánů také během Třicetileté války. Vy samozřejmě nemusíte jezdit za hranice, abyste tento po všech stránkách výjimečný pokrm ochutnali. U nás v KONFITu vám jej navíc naservírujeme ve stylovém rendlíku s pánvičkou, takže váš zážitek bude naprosto dokonalý.

Přijďte k nám tedy Tafelspitz ochutnat a nechte se unést do časů habsburské dynastie.

Rezervovat stůl