Potěšte u nás všechny své smysly také na svátek sv. Martina

30.10.2016

Do zlatova vypečená husička a mladá svatomartinská vína. To jsou tradiční lahůdky spojené s podzimními oslavami svátku svatého Martina. Jsou nejen radostí pro všechny naše smysly, ale také gastronomickými lákadly sychravých podzimních dnů. A protože se svatý Martin velmi rychle blíží (každoročně připadá na 11. listopad) je na čase si trochu přiblížit, co se vlastně skrývá za touto tradicí.

Krásně propečená svatomartinská husa se stala nefalšovaným gastronomickým symbolem svátku svatého Martina. Na talíři ji obvykle najdeme spolu s houskovým či bramborovým knedlíkem (nebo jejich kombinací) a červeným zelí. Právě volba husy není vůbec náhodná. Svatý Martin je totiž patronem hus a podle legend s nimi dokonce přebýval v příbytku pro drůbež, když se schovával před lidmi.

Konfitovaná husa s červeným zelím a bramborovým knedlíkem
Konfitovaná husa s červeným zelím a bramborovým knedlíkem

Pravdivosti legendy si už neověříme, skutečností ale je, že 11. listopad se stal časem veselí a oslav hojnosti. Pořádaly se poutě a posvícení, kde se husa stala hlavním chodem. V 6. století byla svatomartinská husa dokonce posledním kalorickým jídlem před adventním šestitýdenním půstem. Pokrm byl tedy záměrně velmi tučný a výživný, aby se lidé připravili na dlouhou a chladnou zimu.

Kromě husy je svatý Martin spojený také s vínem. Právě v tento den, přesně v 11 hodin se po celé České republice otevírají mladá vína, jež jsou prvními tekutými plody podzimní sklizně. Historie otevírání mladých vín sahá až k císaři Josefu II. 11. listopad v minulosti značil konec sklizně a příchod zimy. Tyto mladá vína mají charakteristickou ovocitost a nižší obsah alkoholu, zpravidla kolem 12 %. Zároveň jsou velmi lehká, svěží a suchá. Víno musí být vypěstované na území ČR, projít hodnocením nezávislé komise a musí být vyrobeno pouze z povolených odrůd (Müller Thurgau a Veltlínské červené rané pro bílá vína, Modrý Portugal a Svatovavřinecké pro růžová a červená).

Na svatého Martina je pečená husa součástí menu snad každé restaurace s českou kuchyní. U nás v KONFITu ale husu nepečeme obvyklým způsobem. Dáváme si záležet na dokonalé chuti masa, proto husu pečeme pomalu při nízké teplotě ve vepřovém, či kachním sádle. Ano, také svatomartinskou husu připravujeme technikou, jejíž název nese i naše restaurace. Konfitujeme ji. Její maso je potom měkčí, šťavnatější a není tolik tučné. Dnes již totiž neplatí, že si na zimu musíme vytvářet tukové zásoby. Její chuť správně doprovodí lahodné svatomartinské víno z rodinného Vinařství Veverka z Čejkovic.

Přijďte oslavit svatého Martina k nám do KONFITu. Svatomartinské hody u nás potrvají od 11. do 13. listopadu. Už teď se na vás těšíme!

Rezervovat stůl